...
Sklep internetowy Shoper.pl
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Co zrobić, gdy wypadają włosy? Oto sprawdzone, domowe sposoby

Zdrowe, lśniące włosy sugerują, że ich właściciel jest w świetnej formie. Staje się tym samym atrakcyjniejszy u płci przeciwnej. Dlatego warto o nie dbać, tak aby wyglądały jak najlepiej. Niestety nadmierne wypadanie włosów to powszechny problem, który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Ta dolegliwość może rozwijać się stopniowo lub pojawić zupełnie znienacka. Czasem trwa miesiącami, a niekiedy jest krótkotrwała. W każdym przypadku prowadzi do obniżenia własnej samooceny i złego samopoczucia. Co zrobić, gdy wypadają włosy? Czytaj dalej i poznaj domowe sposoby na walkę z tą przypadłością. Dowiedz się też, czym może być spowodowana.

Dlaczego włosy wypadają?

Wypadanie włosów jest normalnym zjawiskiem. Dorosły człowiek codziennie traci ich około 50 do 100. To niewielka ilość, skoro na głowie masz ich 100 do 150 tysięcy. Co więcej, po obumarciu starych, na ich miejscu zaczynają rosnąć nowe. Problem pojawia się, kiedy włosy wypadają w nadmiernej ilości i nie odrastają dostatecznie szybko. Zanim zdecydujesz się na kurację, poszukaj źródła tego stanu rzeczy, aby wykluczyć jego przyczynę. Co może powodować nadmierną utratę włosów?

Nieodpowiednia pielęgnacja włosów

Farbowanie, rozjaśnianie i utlenianie w znacznym stopniu osłabiają włosy. Nie bez znaczenia jest także ściskanie ich w koński ogon i nadmierne czesanie. Na ich kondycję ma wpływ częste używanie prostownicy lub lokówki, jak również zbyt rzadkie mycie.

Długotrwały stres

Stres jest wrogiem całego organizmu. Powoduje wiele dolegliwości, a także fatalnie wpływa na kondycję włosów, skóry i paznokci.

Zła dieta i odchudzanie

Nieodpowiednio zbilansowana dieta uboga w witaminy i minerały powoduje szybsze wypadanie włosów. Może także prowadzić do spowolnienia ich wzrostu i zwiększonej łamliwości.

Osłabienie odporności organizmu

Osłabienie organizmu może być wynikiem choroby lub długotrwałego przyjmowania antybiotyków. Występuje także sezonowo, zwłaszcza podczas przesilenia wiosennego. Nadmierne wypadanie włosów na wiosnę lub późną jesienią najczęściej dotyka kobiety.

Zaburzenia hormonalne

Najczęściej spowodowane są nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy. Wpływ na stan włosów mają także choroby jajników. Wzmożone wypadanie zauważysz również w okresie menopauzy.

Co zrobić, gdy wypadają włosy?

Właściwe rozpoznanie przyczyny wypadania włosów pozwoli Ci ją wyeliminować. Dlatego dokładnie przeanalizuj swoje przyzwyczajenia i zastanów się, co może mieć wpływ na Twoją czuprynę. Spróbuj zastosować się do kilku prostych wskazówek, a nie tylko zwiększysz objętość swojej fryzury - dzięki nim poprawisz stan swojego zdrowia oraz wygląd skóry i paznokci. Co zatem zrobić, gdy wypadają włosy?

Unikaj stresu

Zapanowanie nad emocjami w trudnych sytuacjach nie jest proste. Pomóż sobie, stosując techniki rozluźniające lub ćwicząc jogę. Pamiętaj, że kondycja Twojego organizmu ujawni się w wyglądzie włosów. Jeśli jesteś przemęczony i sfrustrowany, bardzo szybko dotknie Cię wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Dlatego też znajdź czas na aktywność fizyczną i regenerację po wysiłku. A przede wszystkim staraj się wysypiać! 

Pamiętaj o właściwej pielęgnacji włosów

Czynności higieniczne wykonuj regularnie i dopasuj je do charakteru swojej skóry. Jeśli masz przetłuszczające się włosy, myj je częściej. Do pielęgnacji wybieraj delikatne szampony o naturalnym składzie. Nie przesadzaj z używaniem maseczek i odżywek, które mogą obciążać strukturę włosa. Głowę myj w letniej lub ciepłej wodzie. Ogranicz przy tym używanie prostownicy i lokówki, a kiedy są Ci potrzebne, zawsze pamiętaj o stosowaniu preparatów zabezpieczających.

Zadbaj o właściwą dietę

Co zrobić, gdy włosy wypadają przez nieodpowiednią dietę? Starannie dobieraj składniki, z których przygotowujesz posiłki. Dbanie o organizm od wewnątrz przyniesie znacznie lepsze efekty niż najlepsze zewnętrzne kuracje. Wprowadź do diety zielone warzywa. Często jedz szpinak, brokuły i jarmuż. Nie unikaj rzodkiewki, marchewki i fasoli. Pamiętaj o regularnym spożywaniu jajek i ryb. Te produkty zawierają selen, magnez, witaminy A, H, C i witaminy z grupy B. W Twojej diecie nie może także zabraknąć takich minerałów jak kwas foliowy, siarka i cynk. Równie ważne są białka, bo to one są budulcem włosa. Unikaj przetworzonej żywności i postaw na naturalne składniki, a szybko zauważysz znaczącą poprawę.

Poznaj domowe sposoby na wypadanie włosów 

O włosy możesz dbać zarówno od wewnątrz, jak i stosując zewnętrzne kuracje wspomagające. Łączenie obu da najlepsze efekty i poprawi stan skóry głowy, przyśpieszając porost włosów. Dowiedz się, co zrobić, gdy wypadają włosy – domowe sposoby sprawdzą się tutaj najlepiej!

Suplementy diety na wypadanie włosów

Suplementy diety to świetny domowy sposób na wypadające włosy. Stosując je regularnie, poprawisz także stan swojej skóry i zmniejszysz łamliwość paznokci.

Wybierając dodatki do posiłków, zwracaj uwagę na ich skład. Nie powinny zawierać substancji konserwujących ani barwników. Zawartość musi być zabezpieczona przed działaniem promieni słonecznych odpowiednim opakowaniem.

Zapoznaj się z takimi produktami jak suplementy zawierające kolagen z dorsza atlantyckiego uzupełnione witaminą C. Doskonale się wchłaniają, więc bardzo szybko zobaczysz poprawę. Jeśli Twoje problemy związane z wypadaniem włosów mają podłoże chorobowe, zdecyduj się na preparaty z Mumio. Zawierają niezbędne mikro i makroelementy, które wesprą prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Suplementuj się środkami zawierającymi cynk, mangan i magnez, które pomagają utrzymać włosy, paznokcie i skórę w doskonałym stanie. Szybszy porost wspomogą preparaty zawierające krzem i bor. Doskonale sprawdzą się także flawonoidy oraz ekstrakt z dzikiej róży. 

Peeling skóry głowy na wypadanie włosów 

Jeśli chcesz mieć piękne włosy, w pierwszej kolejności zadbaj o skórę głowy. W wielu przypadkach to jej nieodpowiednia pielęgnacja prowadzi do wypadania i nadmiernej łamliwości. Regularnie wykonywany peeling wzmacnia cebulki i dogłębnie je odżywia. Stymuluje mieszki do pracy, oczyszczając przy okazji martwy naskórek. Jak przygotować domowe mieszanki na wypadające włosy? Sprawdź, która w Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej!

1. Peeling owsiany

- 2 łyżeczki brązowego cukru

- 2 łyżeczki płatków owsianych

- 2 łyżeczki odżywki do włosów

Umyj włosy szamponem, a następnie delikatnie wmasuj mieszankę w skórę. Powinno Ci to zająć około 3 minut. Następnie spłucz głowę czystą wodą.

2. Peeling oliwkowy

- 2 łyżki soli morskiej lub himalajskiej

- 2 łyżki oliwy z oliwek

- 2 łyżki soku z cytryny

Wymieszaj dokładnie składniki i wmasuj w mokre, nieumyte włosy. Sól morska oczyści skórę, więc nie musisz wcześniej stosować szamponu. Następnie dokładnie zmyj preparat. Oliwa z oliwek doskonale odżywi Twoje włosy, więc nie musisz po tym zabiegu stosować odżywki.

3. Peeling aloesowy

- 4 łyżki aloesu bez miąższu

- 1 łyżka oleju migdałowego lub kokosowego

- 2 łyżki brązowego cukru

Wymieszaj składniki, aby uzyskać gęstą pastę. Nałóż ją na mokre, nieumyte włosy i masuj przez kilka minut. Następnie umyj głowę delikatnym szamponem.

4. Peeling z aspiryną

- 6 tabletek aspiryny

- szklanka ciepłej wody

Aspiryna zawiera kwas salicylowy, który złuszczy martwy naskórek. Doskonale sprawdzi się zwłaszcza do włosów tłustych. Wmasuj dokładnie peeling w skórę. Po zabiegu umyj włosy szamponem i nałóż odżywkę.

Olejowanie włosów i skóry głowy 

Naturalne oleje do wcierania doskonale poprawiają stan skóry głowy i przyśpieszają wzrost włosów. Są łatwe do zastosowania i wiele z nich odnajdziesz we własnej kuchni. Jakie oleje na porost włosów zapewnią Ci najlepsze efekty?

- olej kokosowy

- olej łopianowy

- olej lniany

- olej rycynowy

- olej z pestek dyni

- olej z pokrzywy

- oliwa z oliwek

Jak widzisz, jest ich wiele, więc z łatwością znajdziesz swój ulubiony. Optymalne efekty uzyskasz, wcierając je bezpośrednio w skórę głowy. Nakładaj je opuszkami palców, delikatnie wmasowując okrężnymi ruchami. Spotęgujesz ich działanie, owijając głowę ciepłym ręcznikiem lub nakładając czepek kąpielowy. Możesz także podgrzać olej i nałożyć go na ciepło. Uważaj jednak, żeby go nie zagotować i sprawdź jego temperaturę, żeby się nie poparzyć! Trzymaj tak przygotowany kompres przez godzinę, a potem rozczesz włosy i dokładnie umyj głowę delikatnym szamponem. Olejowanie możesz stosować nawet 3 razy w tygodniu. Po kilku zabiegach zobaczysz znaczącą poprawę.

Ziołowe wcierki i napary na wzmocnienie włosów

Regularne stosowanie wcierek z naturalnych produktów przyniesie znaczącą poprawę. Dzięki temu, że są bogate w witaminy i minerały spowolnią wypadanie włosów i je wzmocnią. Poprawią ich ogólny stan, pielęgnując rozdwajające się końcówki i zmniejszając łamliwość. Poznaj kolejne domowe sposoby na wypadanie włosów! 

1. Kozieradka 

Ta przyprawa sprawdza się nie tylko w kuchni. Może zmniejszyć, a nawet całkowicie zahamować nadmierne wypadanie włosów. Najlepsze efekty uzyskasz, przygotowując z niej napar. Łyżeczkę zmielonego na drobno ziarna zalej szklanką gorącej wody i poczekaj, aż ostygnie. Odcedź mieszankę i wmasuj płyn w skórę głowy. Miksturę z kozieradki możesz wcierać kilka razy w tygodniu, po każdym myciu głowy. Na efekty nie będziesz długo czekać. Już po dwóch tygodniach regularnego stosowania zauważysz znaczną poprawę.

2. Siemię lniane 

Możesz je stosować wewnętrznie i zewnętrznie. Na wypadanie włosów najlepiej sprawdzi się jednak od wewnątrz. Zalej łyżkę ziaren szklanką gorącej wody wieczorem. Rano wypij przygotowany napar, dokładnie rozgryzając nasionka. Możesz mieszać miksturę z sokiem, żeby zneutralizować jej smak. Efekt zobaczysz już po miesiącu. Jeśli chcesz wzmocnić i przyspieszyć działanie, przygotuj także maskę. Gotuj łyżkę siemienia w szklance wody przez 15 minut. Po odcedzeniu otrzymasz galaretkę, którą możesz wetrzeć w skórę głowy.

3. Pokrzywa i skrzyp polny

Dobroczynne działanie pokrzywy i skrzypu polnego na włosy znane jest od wielu lat. Co więcej, przygotowanie naparu jest bardzo proste. Najlepsze efekty uzyskasz, stosując susz, ale możesz także pić herbatę z saszetek. Pamiętaj o tym, żeby łączyć oba zioła, a wzmocnisz ich działanie. Pij je przez miesiąc, a następnie zrób sobie przerwę, zanim powtórzysz kurację. Oba zioła mają właściwości moczopędne, więc przy długotrwałym stosowaniu mogą wypłukiwać witaminy i minerały z organizmu. Napar z suszu przygotujesz, gotując łyżkę skrzypu w szklance wody przez 10 minut. Następnie dodaj łyżkę suszonej pokrzywy i poczekaj, aż się zaparzy.

4. Drożdże

Doskonale sprawdzają się do stosowania wewnętrznego. 1/3 kostki zalej szklanką wrzątku i odstaw do przestygnięcia. Pij je regularnie, a nie będziesz długo czekać na efekty. Jeśli nie lubisz ich smaku, możesz do nich dodać mleko lub sok owocowy. 

Maseczki na wypadanie włosów

Oto kilka sprawdzonych przepisów na maseczki, które nie tylko poprawią kondycję włosów, ale także pomogą zadbać o skórę głowy: 

1. Maseczka z jajek i oleju

2 żółtka zmieszaj z 2 łyżkami olejku rycynowego i nałóż na pół godziny na umyte włosy. Następnie dokładnie spłucz letnią wodą i szamponem. Jeśli nie przepadasz za tym zapachem, olej rycynowy zastąp oliwą z oliwek. Możesz dodać do mikstury kilka kropel soku z cytryny, żeby wzmocnić jej działanie.

2. Maseczka z cebuli 

Cebula to kolejny naturalny środek, który przyjdzie z pomocą Twoim włosom. Jest bogata w witaminy i minerały, więc zmniejszy częstotliwość ich wypadania i szybko je wzmocni. Przygotuj dużą cebulę, łyżkę oleju z łopianu lub oliwy z oliwek, a także ręcznik. Zetrzyj cebulę i zmieszaj z olejem, a następnie dokładnie wetrzyj w skórę. Owiń głowę ręcznikiem lub załóż czepek kąpielowy. Jeśli masz suche włosy, trzymaj maseczkę przez godzinę, a jeśli tłuste, zostaw ją na dłużej. Następnie umyj dokładnie głowę delikatnym szamponem. Nie martw się intensywnym zapachem tego warzywa. Zniknie, kiedy włosy wyschną.

Teraz już wiesz, co zrobić, gdy wypadają włosy. Domowe sposoby są doskonałym pomysłem na poprawienie ich kondycji w prosty sposób. Przy okazji zadbają o stan Twoich paznokci i skóry. W przypadku utraty bardzo dużej ilości włosów wybierz się do lekarza i wykonaj badania. Mogą być oznaką choroby lub poważnych niedoborów witamin i warto skonsultować się w tej kwestii ze specjalistą. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 575 219 555
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl