VITAFON Aktiv MOBILNE wibroakustyczne urządzenie medyczne / Dostawa 0zł / AKUMULATOR
towar niedostępny
Opis
VITAFON Aktiv Mobilne wibroakustyczne urządzenie medyczne, następca Vitafon T
Masz pytania, chcesz negocjować cenę? Zadzwoń 575 219 555
Vitafon Aktiv jest urządzeniem medycznym, którego zakres zastosowań jest bardzo duży. Jest to całe spektrum schorzeń kostno-ruchowych, a także chorób pochodzących od kręgosłupa i nie tylko. Do dnia dzisiejszego są ustalane coraz to nowsze zastosowania i możliwości wibroaktustyki.
Czym różni się Vitafon Aktiv od Vitafonu-T?
- Jeszcze większa skuteczność działania
Nowe badania naukowe zaowocowały poprawą konstrukcji urządzenia, aktualnie wykorzystuje się 2 typy wibrofonów. Jedna para jest przeznaczona dla tułowia, drugia para dla kończyn dolnych oraz górnych - Lepsze efekty oraz rezultaty leczenia
Osiągnięto dzięki zróżnicowanemu działaniu poszczególnych wibrofonów. Dużo szybszy czas osiągnięcia pozytywnych efektów leczenia - Tryby pracy
9 trybów pracy zapewnia większą możliwość odpowiedniego doboru pracy urządzenia Vitafon Aktiv - Wygoda użytkowania oraz mobilność
Wbudowany akumulator zapewnia nieprzerwaną pracę w razie niespodziewanej utraty zasilania. Torba, która jest załączona do zestawu służy do przechowywania całego kompletnego zestawu. - Stworzony dla fizjoterapeutów
Dzięki wbudowanemu akumulatorowi oraz torby, urządzenia można zawsze bez problemu zabrać ze sobą i używać w miejscu gdzie nie mamy dostępu do prądu.
W skład zestawu wchodzi
- VITAFON AKTIV
- Torba
- 2 podwójne WIBROFONY
Schorzenia na jakie może pomóc urządzenie wibroakustyczne VITAFON?
- Choroby kręgosłupa
Ból pleców
Przepuklina kręgosłupa
Zapalenie korzeni nerwowych
Rola kręgosłupa w powstawaniu chorób
Ból pleców a praca w ogródku - Choroby stawów
Dna moczanowa - Czy można uniknąć powikłań?
Leczenie urazów, zwyrodnień, stanów zapalnych stawów
Jak wyleczyć staw?
Łokieć tenisisty (zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej)
Ostroga piętowa
Haluks (Paluch koślawy)
Uszkodzenie łąkotki
Stopa cukrzycowa, nefropatia
Obrzęk pooperacyjny - Choroby wewnętrzne
Choroba nadciśnieniowa
Usuwanie przyczyn reakcji alergicznych
Obrzęk limfatyczny kończyn dolnych - Profilaktyka
Ogólne wsparcie zasobowe organizmu - Urazy, złamania, rany
Złamania kości
Leczenie owrzodzenia troficznego
Masaż wibroakustyczny
Zmniejsza obrzęk oraz ból bez użycia jakichkolwiek środków przeciwbólowych. Vitafon przyspiesza procesy regeneracyjny, dzięki czemu czemu jesteśmy wstanie w szybszym tempi odbudować aktywność ruchową licznych przewodów. Vitafon swoją skuteczność potwierdził w fizjoterapii gdzie jest on szczególnie polecany oraz używany przez osoby dokonujących fizjoterapii.
Na czym polega wibroakustyka?
Metoda wibroakustyki Vitafonu polega na oddziaływaniu za pomocą drgań dźwiękowych o zmieniającej się w określonej skali częstotliwości na miejsce gdzie nastąpiły zmiany chorobowe. Dzięki temu w miejscu oddziaływania poprawia się przepływ limfy oraz krwi. Duża skuteczność leczenia, jest w niektórych momentach nie do wyjaśnienia z punktu widzenia medycyny klasycznej jednak znalazła swoje wyjaśnienie w chwili odkrycia zjawiska mikrowibracji tkanek organizmu. Okazało się, że wibrację te są obok tlenu i energii jednym z najważniejszych zasobów organizmu. Vitafon dzięki wibroakustyce nasyca tkanki mikrowibracjami, które są koniecznym zasobem organizmu decydującym o tym czy organizm poradzi sobie z chorobą.
Przeciwwskazania do korzystania z Vitafonu
- Nie zaleca się używania Fonowania podczas przechodzenia ostrej choroby zakaźnej oraz przy wysokiej temperaturze (powyżej 38,5°С)
- W sektorach występowania nowotworów złośliwych
- W okresie ciąży
- W obszarze tromboflebitu
- W obszarach zdiagnozowanej arteriosklerozy
- W obszarze działania zaimplantowanych stymulatorów.
Ogólne zasady terapii przy wykorzystaniu Vitafonu
Vitafon jest skuteczny w chorobach gdzie został zaburzony krwioobieg oraz także przewodnictwa układu nerwowego poprzez pogorszenie zaopatrywania go w krew. Poprzez obniżenie przepływu krwi nasze naturalne mikrowibracje zanikają i należy zastosować alternatywę w postaci mikrowibracji zewnętrznej jako zapewnia nam Vitafon. Dzięki poprawnie krążenia w obszarze gdzie występują choroby nasz organizm zaczyna sam walczyć z chorobą poprzez szybszą regenerację, usunięciu obrzęku, odbudowaniu aktywności ruchowej licznych przewodów.
W przypadku procesów zapalnych, w obszarze dotkniętym chorobą konieczne jest korzystanie z preparatów przeciwzapalnych i w razie konieczności środków antybakteryjnych.
Częstotliwość przeprowadzania zabiegów
Zazwyczaj zabiegi przeprowadza się wieczorem, przed snem. Jeżeli jednak mają Państwo możliwość i chcą osiągnąć maksymalny efekt leczniczy, prosimy o stosowanie się do następujących zasad.
W połączeniu z terapią środkami farmaceutycznymi zabiegi należy przeprowadzać podczas maksymalnej koncentracji leku w krwi: 40–60 minut po przyjęciu tabletek lub innych leków doustnych, 5–15 minut od zastrzyku i 2–4 godziny od nałożenia maści.
Działanie Vitafonu trwa 4–6 godzin. Optymalna liczba zabiegów na dobę: trzy. Jeżeli chodzi o poprawę ukrwienia komórek nerwowych, zapewniających pracę narządów objętych leczeniem, optymalny czas na dokonywanie zabiegów to 40–60 minut od maksimum dobowej aktywności danego organu. Czasem jest potrzebne ciągłe utrzymywanie ukrwienia tkanki nerwowej – w takich przypadkach należy przeprowadzać 5–6 krótkich zabiegów w ciągu dnia.
Czas trwania zabiegów
Każdy człowiek inaczej reaguje na mikrowibracje, dlatego czas trwania pierwszych zabiegów powinien być krótki, następnie można go stopniowo wydłużać. Należy się trzymać tej zasady; w inny sposób procesu leczenia nie przyspieszy się. Już kilka minut zabiegu powoduje poprawę ukrwienia.
Kilka krótkich zabiegów w ciągu dnia jest lepsze niż jeden długi zabieg. Zabiegi można czasami pomijać, niewiele wydłuży to proces leczenia. Odnowa organizmu to spore obciążenie dla organizmu. Jeśli nie wskazano inaczej, czas jednego zabiegu nie powinien przekraczać 60 minut, a sumaryczny czas oddziaływania w ciągu doby nie powinien wynosić więcej niż 3 godziny.
Opinie specjalistów na temat stosowania urządzeń VITAFON w leczeniu różnych chorób i urazów:
Uprzejmie informuję, że urządzenie o nazwie Vitafon, posiadające certyfikat unijny CE1304, spełniające wymogi dyrektywy europejskiej dotyczące wyrobów medycznych MDD93/42/EEC i zakwalifikowane do grupy IIa wyrobów medycznych było stosowane w Szpitalu ,,Solec” od stycznia 2011 do grudnia 2012 r.
Zastosowane zostało u pacjentów po zabiegach ortopedycznych (po endoprotezoplastyce totalnej stawu biodrowego oraz po zespoleniach złamań przezkrętarzowych). Program przeciwobrzękowy (tryb 2 stosowany na udo oraz podudzie po 20 min na każdy odcinek) dał korzystne efekty terapeutyczne, polegające w głównej mierze na szybszym ustępowaniu obrzęków, wchłanianiu krwiaków oraz wyraźnym efekcie przeciwbólowym. Pozytywne wyniki terapii przeciwobrzękowej zostały wymiernie potwierdzone pomiarami obwodowymi kończyn przed i po zabiegu. Na szczególną uwagę zasługuje duże zadowolenie pacjentów po stosowaniu Vitafonu oraz łatwość jego obsługi. Polecamy stosowanie tego urządzenia u chorych po leczeniu operacyjnym w obrębie narządu ruchu i jesteśmy zainteresowani dalszym stosowaniem Vitafonu. (Pełny tekst)
Szpital SOLEC, ul. Solec 93, 00-382 WarszawaOddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej,
kierownik zespołu ds. rehabilitacji mgr Katarzyna Markiewicz
Poradnia Chirurgiczna w Łodzi,
lek. med. Mieczysław Miodek
mgr fizjoterapii i pedagogiki terapeutycznej,
specjalista odnowy biologicznej Dariusz Napoleon Apczyński
Małgorzata Orszańska, homeopata
mgr fizjoterapii Dorota Brudz
Terapię wibroakustyczną stosowałam przez okres 6 miesięcy u chorych ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów, w zespołach bólowych kręgosłupa oraz w stanach pourazowych stawu barkowego, kolanowego i skokowego. We wszystkich przypadkach uzyskałam poprawę stanu funkcjonalnego pacjenta dzięki efektowi przeciwbólowemu i przeciwobrzękowemu działającej energii wibroakustycznej. Ze względu na uzyskane wyniki, jestem zainteresowana dalszym stosowaniem aparatu Vitafon. Jego prosta obsługa i cena jest dodatkowym atutem. Jedyny minus to dźwięk emitowany w trakcie zabiegu. Patrząc jednak całościowo, uważam że warto stosować ten rodzaj terapii w praktyce fizjoterapeutycznej.
mgr Małgorzata Kiljanek, kiero
Urządzenie Vitafon zostało zastosowane u pacjentów po artroskopii stawu kolanowego oraz po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. W obu przypadkach u pacjentów utrzymywał się obrzęk w obrębie stawu. Efekty zabiegu były widoczne po krótkim czasie, ponieważ już po paru zabiegach obrzęki oraz bóle uległy zmniejszeniu, a proces leczniczy znacznie się skrócił. Jest to doskonałe urządzenie wspomagające rehabilitację. Na uwagę zasługuje również doskonała konstrukcja urządzenia, umożliwiająca łatwą, samodzielną obsługę. (Pełny tekst)
prof. dr hab. med.Marek Synder
W czasie stosowania urządzeń [Vitafon-2 oraz Vitafon-T] zaobserwowaliśmy bardzo korzystne efekty terapeutyczne, polegające w głównej mierze na szybkim ustępowaniu obrzęków, szybszym wchłanianiu się krwiaków oraz wyraźnym efekcie przeciwbólowym. Na szczególną uwagę zasługuje duże zadowolenie pacjentów po stosowaniu Vitafonu, a także łatwość obsługi urządzenia. Z pełnym przekonaniem polecam stosowanie tych urządzeń u chorych po leczeniu operacyjnym chorób narządu ruchu.
konsultant woj. podkarpackiego
Terapia wibroakustyczna dotyczyła urazów sportowych w obszarze stawów skokowych, kolanowych, łokciowych, barków oraz uszkodzeń mięśni przykręgosłupowych, mięśnia czworogłowego uda, mięśnia brzuchatego łydki. Terapia dotyczyła również dolegliwości związanych ze zmęczeniami powolnymi mięśni wynikającymi z wysiłków sportowych jako element restytucji powysiłkowej. We wszystkich dolegliwościach, w których zastosowano Vitafon, uzyskano pozytywne efekty, potwierdzone badaniami ultrasonograficznymi przed i po zakończeniu postępowania terapeutycznego. Na podstawie 4-miesięcznej obserwacji oraz publikacji dostarczonych drogą e-mailową, uważam, że metoda wibroakustyki w rehabilitacji po urazach sportowych oraz przeciążeń układu ruchu powinna znaleźć swoje należne miejsce w rehabilitacji sportowej