...
Sklep internetowy Shoper.pl

VITAFON Aktiv MOBILNE wibroakustyczne urządzenie medyczne / Dostawa 0zł / AKUMULATOR

VITAFON Aktiv wibroakustyczne urządzenie medyczne
 • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 2 559,00 zł 2559.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 4.99995
Producent: Vitafon
Kod produktu: 110

Opis

VITAFON Aktiv Mobilne wibroakustyczne urządzenie medyczne, następca Vitafon T

Masz pytania, chcesz negocjować cenę? Zadzwoń 575 219 555

Vitafon Aktiv jest urządzeniem medycznym, którego zakres zastosowań jest bardzo duży. Jest to całe spektrum schorzeń kostno-ruchowych, a także chorób pochodzących od kręgosłupa i nie tylko. Do dnia dzisiejszego są ustalane coraz to nowsze zastosowania i możliwości wibroaktustyki.

Czym różni się Vitafon Aktiv od Vitafonu-T?

 • Jeszcze większa skuteczność działania
  Nowe badania naukowe zaowocowały poprawą konstrukcji urządzenia, aktualnie wykorzystuje się 2 typy wibrofonów. Jedna para jest przeznaczona dla tułowia, drugia para dla kończyn dolnych oraz górnych
 • Lepsze efekty oraz rezultaty leczenia
  Osiągnięto dzięki zróżnicowanemu działaniu poszczególnych wibrofonów. Dużo szybszy czas osiągnięcia pozytywnych efektów leczenia
 • Tryby pracy
  9 trybów pracy zapewnia większą możliwość odpowiedniego doboru pracy urządzenia Vitafon Aktiv
 • Wygoda użytkowania oraz mobilność
  Wbudowany akumulator zapewnia nieprzerwaną pracę w razie niespodziewanej utraty zasilania. Torba, która jest załączona do zestawu służy do przechowywania całego kompletnego zestawu.
 • Stworzony dla fizjoterapeutów
  Dzięki wbudowanemu akumulatorowi oraz torby, urządzenia można zawsze bez problemu zabrać ze sobą i używać w miejscu gdzie nie mamy dostępu do prądu.

W skład zestawu wchodzi

 • VITAFON AKTIV
 • Torba
 • 2 podwójne WIBROFONY
 • Instrukcja Obsługi w języku polskim 
 • Książka metodyki oddziaływania 

Schorzenia na jakie może pomóc urządzenie wibroakustyczne VITAFON?

 • Choroby kręgosłupa
  Ból pleców
  Przepuklina kręgosłupa
  Zapalenie korzeni nerwowych
  Rola kręgosłupa w powstawaniu chorób
  Ból pleców a praca w ogródku
 • Choroby stawów
  Dna moczanowa - Czy można uniknąć powikłań?
  Leczenie urazów, zwyrodnień, stanów zapalnych stawów
  Jak wyleczyć staw?
  Łokieć tenisisty (zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej)
  Ostroga piętowa
  Haluks (Paluch koślawy)
  Uszkodzenie łąkotki
  Stopa cukrzycowa, nefropatia
  Obrzęk pooperacyjny
 • Choroby wewnętrzne
  Choroba nadciśnieniowa
  Usuwanie przyczyn reakcji alergicznych
  Obrzęk limfatyczny kończyn dolnych
 • Profilaktyka
  Ogólne wsparcie zasobowe organizmu
 • Urazy, złamania, rany
  Złamania kości
  Leczenie owrzodzenia troficznego

Masaż wibroakustyczny
Zmniejsza obrzęk oraz ból bez użycia jakichkolwiek środków przeciwbólowych. Vitafon przyspiesza procesy regeneracyjny, dzięki czemu czemu jesteśmy wstanie w szybszym tempi odbudować aktywność ruchową licznych przewodów. Vitafon swoją skuteczność potwierdził w fizjoterapii gdzie jest on szczególnie polecany oraz używany przez osoby dokonujących fizjoterapii.

Na czym polega wibroakustyka?
Metoda wibroakustyki Vitafonu polega na oddziaływaniu za pomocą drgań dźwiękowych o zmieniającej się w określonej skali częstotliwości na miejsce gdzie nastąpiły zmiany chorobowe. Dzięki temu w miejscu oddziaływania poprawia się przepływ limfy oraz krwi. Duża skuteczność leczenia, jest w niektórych momentach nie do wyjaśnienia z punktu widzenia medycyny klasycznej jednak znalazła swoje wyjaśnienie w chwili odkrycia zjawiska mikrowibracji tkanek organizmu. Okazało się, że wibrację te są obok tlenu i energii jednym z najważniejszych zasobów organizmu. Vitafon dzięki wibroakustyce nasyca tkanki mikrowibracjami, które są koniecznym zasobem organizmu decydującym o tym czy organizm poradzi sobie z chorobą.

Przeciwwskazania do korzystania z Vitafonu

 • Nie zaleca się używania Fonowania podczas przechodzenia ostrej choroby zakaźnej oraz przy wysokiej temperaturze (powyżej 38,5°С)
 • W sektorach występowania nowotworów złośliwych
 • W okresie ciąży
 • W obszarze tromboflebitu
 • W obszarach zdiagnozowanej arteriosklerozy
 • W obszarze działania zaimplantowanych stymulatorów.

Ogólne zasady terapii przy wykorzystaniu Vitafonu
Vitafon jest skuteczny w chorobach gdzie został zaburzony krwioobieg oraz także przewodnictwa układu nerwowego poprzez pogorszenie zaopatrywania go w krew. Poprzez obniżenie przepływu krwi nasze naturalne mikrowibracje zanikają i należy zastosować alternatywę w postaci mikrowibracji zewnętrznej jako zapewnia nam Vitafon. Dzięki poprawnie krążenia w obszarze gdzie występują choroby nasz organizm zaczyna sam walczyć z chorobą poprzez szybszą regenerację, usunięciu obrzęku, odbudowaniu aktywności ruchowej licznych przewodów.

W przypadku procesów zapalnych, w obszarze dotkniętym chorobą konieczne jest korzystanie z preparatów przeciwzapalnych i w razie konieczności  środków antybakteryjnych.

Częstotliwość przeprowadzania zabiegów

Zazwyczaj zabiegi przeprowadza się wieczorem, przed snem. Jeżeli jednak mają Państwo możliwość i chcą osiągnąć maksymalny efekt leczniczy, prosimy o stosowanie się do następujących zasad.

W połączeniu z terapią środkami farmaceutycznymi zabiegi należy przeprowadzać podczas maksymalnej koncentracji leku w krwi: 40–60 minut po przyjęciu tabletek lub innych leków doustnych, 5–15 minut od zastrzyku i 2–4 godziny od nałożenia maści.

Działanie Vitafonu trwa 4–6 godzin. Optymalna liczba zabiegów na dobę: trzy. Jeżeli chodzi o poprawę ukrwienia komórek nerwowych, zapewniających pracę narządów objętych leczeniem, optymalny czas na dokonywanie zabiegów to 40–60 minut od maksimum dobowej aktywności danego organu. Czasem jest potrzebne ciągłe utrzymywanie ukrwienia tkanki nerwowej – w takich przypadkach należy przeprowadzać 5–6 krótkich zabiegów w ciągu dnia.

Czas trwania zabiegów


Każdy człowiek inaczej reaguje na mikrowibracje, dlatego czas trwania pierwszych zabiegów powinien być krótki, następnie można go stopniowo wydłużać. Należy się trzymać tej zasady; w inny sposób procesu leczenia nie przyspieszy się. Już kilka minut zabiegu powoduje poprawę ukrwienia.

Kilka krótkich zabiegów w ciągu dnia jest lepsze niż jeden długi zabieg. Zabiegi można czasami pomijać, niewiele wydłuży to proces leczenia. Odnowa organizmu to spore obciążenie dla organizmu. Jeśli nie wskazano inaczej, czas jednego zabiegu nie powinien przekraczać 60 minut, a sumaryczny czas oddziaływania w ciągu doby nie powinien wynosić więcej niż 3 godziny.

Opinie specjalistów na temat stosowania urządzeń VITAFON w leczeniu różnych chorób i urazów:

***

Uprzejmie informuję, że urządzenie o nazwie Vitafon, posiadające certyfikat unijny CE1304, spełniające wymogi dyrektywy europejskiej dotyczące wyrobów medycznych MDD93/42/EEC i zakwalifikowane do grupy IIa wyrobów medycznych było stosowane w Szpitalu ,,Solec” od stycznia 2011 do grudnia 2012 r.

Zastosowane zostało u pacjentów po zabiegach ortopedycznych (po endoprotezoplastyce totalnej stawu biodrowego oraz po zespoleniach złamań przezkrętarzowych). Program przeciwobrzękowy (tryb 2 stosowany na udo oraz podudzie po 20 min na każdy odcinek) dał korzystne efekty terapeutyczne, polegające w głównej mierze na szybszym ustępowaniu obrzęków, wchłanianiu krwiaków oraz wyraźnym efekcie przeciwbólowym. Pozytywne wyniki terapii przeciwobrzękowej zostały wymiernie potwierdzone pomiarami obwodowymi kończyn przed i po zabiegu. Na szczególną uwagę zasługuje duże zadowolenie pacjentów po stosowaniu Vitafonu oraz łatwość jego obsługi. Polecamy stosowanie tego urządzenia u chorych po leczeniu operacyjnym w obrębie narządu ruchu i jesteśmy zainteresowani dalszym stosowaniem Vitafonu. (Pełny tekst)

Szpital SOLEC, ul. Solec 93, 00-382 Warszawa
Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej,
kierownik zespołu ds. rehabilitacji mgr Katarzyna Markiewicz

 

 
***
Urządzenie Vitafon bardzo skutecznie wykorzystuję w mojej praktyce zarówno chirurga dziecięcego, lekarza sportowego, jak i lekarza zajmującego się medycyną estetyczną. W chirurgii dziecięcej wykorzystuję je głównie w leczeniu urazów u dzieci, stłuczeń, krwiaków, stanów zapalnych narządu ruchu. Zabiegi pozwalają na wprowadzenie w głąb tkanek leków działających miejscowo, takich jak niesterydowe maści, żele przeciwzapalne i przeciwbólowe, maści i żele stosowane przy leczeniu krwiaków, leki homeopatyczne używane przy urazach narządu ruchu, takie jak Traumeel, czy Zeel. Serie zabiegów stosowanych codziennie przyspieszają pojawianie się efektów leczenia i skracają okres utrzymywania się dolegliwości od 30 do 50%. Urządzenie wypożyczam pacjentom do domu, co pozwala na systematyczne wczesne zastosowanie. W medycynie sportowej, poza leczeniem świeżych urazów, wykorzystuję je w leczeniu dolegliwości w przebiegu zmian zwyrodnieniowych, bólów kręgosłupa i stawów, zespołów bólowych. Urządzenie zostało wykorzystane na zgrupowaniu kadry i kursie sędziowskim Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Jest dostępne dla zawodników kadry narodowej w karate tradycyjnym i jest na wyposażeniu Komisji Medycznej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Vitafon jest używany przez mistrza świata w karate tradycyjnym, utytułowanego zawodnika brazylijskiego jujitsu i MMA, Damiana Stasiaka. W medycynie estetycznej stosowany po zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego i hydroksyapatytów przyspiesza dystrybucję preparatów, skraca okres ustępowania zgrubień i ewentualnych krwiaków i obrzęków ze średnio 5–7 do 3 dni. W leczeniu blizn pooparzeniowych i przerostowych Vitafon hamuje hipertrofię blizn i poprawia penetrację leków takich jak Contractubex czy Cepan.
Centrum Medyczne, Szpital św. Rodziny,
Poradnia Chirurgiczna w Łodzi,
lek. med. Mieczysław Miodek
***
Urządzenie Vitafon stosuję w swoim gabinecie od 2 lat. W tym czasie terapię wibroakustyczną przeszło u mnie około 40 pacjentów, głównie ze schorzeniami odc. L-S kręgosłupa, ostrogą piętową oraz dną moczanową. W ponad 85% przypadków uzyskałem wyraźną poprawę stanu chorego po pierwszej serii 10 zabiegów wibroakustycznych. Najlepsze efekty terapeutyczne w mojej ocenie przynosi stosowanie urządzenia Vitafon w terapii skojarzonej wraz z laseroterapią i ultradźwiękami. Dobre efekty lecznicze można też uzyskać, stosując Vitrafon z polem magnetycznym impulsowym i lampą sollux. Uniwersalność urządzenia Vitafon, jego prostota oraz pozytywne efekty lecznicze obligują mnie do jego rekomendacji i propagowania w środowisku szeroko pojętej rehabilitacji medycznej.
Medycyna Fizykalna i Rehabilitacja, Lublin,
mgr fizjoterapii i pedagogiki terapeutycznej,
specjalista odnowy biologicznej
Dariusz Napoleon Apczyński
 
***
Urządzenie Vitafon 2 jest jak najbardziej użyteczne i skuteczne w schorzeniach układu ruchu, głównie w przypadku dolegliwości dolnego odcinka L-S kręgosłupa, po stłuczeniach, skręceniach, a także w leczeniu wspomagającym przy infekcjach górnych dróg oddechowych. W w/w przypadkach Vitafon znalazł dotychczas u mnie zastosowanie ze skutkiem pozytywnym.
NZOZ Vitamed Radom,Paweł Gajos
***
W ostatnich miesiącach stosujemy w naszej placówce urządzenie Vitafon-T u pacjentów cierpiących na dnę moczanową. Efekty są jednoznacznie pozytywne. Pacjenci twierdzą, że w zespołach bólowych wywołanych podagrą zabiegi wibroakustyczne przynoszą ulgę natychmiastową, niejednokrotnie niemożliwą do uzyskania przy zastosowaniu środków przeciwbólowych. Ponadto, przy systematycznych zabiegach Vitafonem-T, dolegliwości zmniejszają się w sposób stały, przynosząc komfort życia znacznie wyższy z porównaniu z innymi metodami. Przy połączeniu terapii wibroakustycznej z odpowiednią dietą pacjenci praktycznie nie odczuwają skutków choroby.
Po półrocznym okresie stosowania zdecydowaliśmy się na zakup drugiego urządzenia z serii Vitafon, by zwiększyć dostępność terapii wibroakustycznej w naszej placówce.
PROMEDICUM – Gabinety Medycyny Naturalnej, Łódź,
Małgorzata Orszańska, homeopata
***
Leczenie aparatem do terapii wibroakustycznej stosuję od 2 lat. Używam go do leczenia pacjentów z ostrymi zespołami bólowymi pourazowymi, jak też do leczenia bólu przewlekłego w fibromialgii i zespołach przeciążeniowych kostno-mięśniowych. Często już po jednorazowym zabiegu występował efekt przeciwbólowy. Dłuższe terapie ograniczały się do stosowania zabiegów 1 raz dziennie do 10 dni. W większości przypadków występowało całkowite lub znaczne ustąpienie dolegliwości i powrót do aktywności fizycznej. Pacjenci byli bardzo zadowoleni z terapii, a ja jako lekarz też jestem zaskoczony skutecznością terapii. Na pewno będę ją stosował w dalszym ciągu. Biorąc pod uwagę cenę urządzenia, jak też i prostotę obsługi, mam zamiar również polecać zakup aparatu do terapii indywidualnej we własnym zakresie.
 
Janusz Kamiński, lekarz rodzinny

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (4)

Aktywna weryfikacja, każdy może dodać opinie, włączona moderacja: Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie;

4 czerwca 2018

Terapię wibroakustyczną stosowałam przez okres 6 miesięcy u chorych ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów, w zespołach bólowych kręgosłupa oraz w stanach pourazowych stawu barkowego, kolanowego i skokowego. We wszystkich przypadkach uzyskałam poprawę stanu funkcjonalnego pacjenta dzięki efektowi przeciwbólowemu i przeciwobrzękowemu działającej energii wibroakustycznej. Ze względu na uzyskane wyniki, jestem zainteresowana dalszym stosowaniem aparatu Vitafon. Jego prosta obsługa i cena jest dodatkowym atutem. Jedyny minus to dźwięk emitowany w trakcie zabiegu. Patrząc jednak całościowo, uważam że warto stosować ten rodzaj terapii w praktyce fizjoterapeutycznej.

4 czerwca 2018

Urządzenie Vitafon zostało zastosowane u pacjentów po artroskopii stawu kolanowego oraz po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. W obu przypadkach u pacjentów utrzymywał się obrzęk w obrębie stawu. Efekty zabiegu były widoczne po krótkim czasie, ponieważ już po paru zabiegach obrzęki oraz bóle uległy zmniejszeniu, a proces leczniczy znacznie się skrócił. Jest to doskonałe urządzenie wspomagające rehabilitację. Na uwagę zasługuje również doskonała konstrukcja urządzenia, umożliwiająca łatwą, samodzielną obsługę. (Pełny tekst)

4 czerwca 2018

W czasie stosowania urządzeń [Vitafon-2 oraz Vitafon-T] zaobserwowaliśmy bardzo korzystne efekty terapeutyczne, polegające w głównej mierze na szybkim ustępowaniu obrzęków, szybszym wchłanianiu się krwiaków oraz wyraźnym efekcie przeciwbólowym. Na szczególną uwagę zasługuje duże zadowolenie pacjentów po stosowaniu Vitafonu, a także łatwość obsługi urządzenia. Z pełnym przekonaniem polecam stosowanie tych urządzeń u chorych po leczeniu operacyjnym chorób narządu ruchu.

4 czerwca 2018

Terapia wibroakustyczna dotyczyła urazów sportowych w obszarze stawów skokowych, kolanowych, łokciowych, barków oraz uszkodzeń mięśni przykręgosłupowych, mięśnia czworogłowego uda, mięśnia brzuchatego łydki. Terapia dotyczyła również dolegliwości związanych ze zmęczeniami powolnymi mięśni wynikającymi z wysiłków sportowych jako element restytucji powysiłkowej. We wszystkich dolegliwościach, w których zastosowano Vitafon, uzyskano pozytywne efekty, potwierdzone badaniami ultrasonograficznymi przed i po zakończeniu postępowania terapeutycznego. Na podstawie 4-miesięcznej obserwacji oraz publikacji dostarczonych drogą e-mailową, uważam, że metoda wibroakustyki w rehabilitacji po urazach sportowych oraz przeciążeń układu ruchu powinna znaleźć swoje należne miejsce w rehabilitacji sportowej

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 575 219 555
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl