...
Sklep internetowy Shoper.pl
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Woda źródlana czy mineralna? Informacje, które warto znać

Woda od wieków jest podstawowym napojem dla ludzi. To dzięki niej organizm prawidłowo funkcjonuje. Na rynku obecnych jest wiele wód, a ich producenci przekonują o wyjątkowości swojego produktu. Jaką wodę wybrać, źródlaną, czy mineralną? Oto kilka informacji, które warto znać.

 

Czy woda mineralna jest dobra?

Woda źródlana, czy mineralna? Jaką wybrać? Woda mineralna zawdzięcza swoją nazwę wysokiemu stężeniu składników mineralnych. Płyny o takiej nazwie muszą zawierać w swoim składzie 500-1000 mg/l minerałów lub też posiadać składnik, który pozytywnie wpływa na organizm człowieka (dla każdego składnika ta norma jest inna).

Na rynku znajdziesz 3 rodzaje wód mineralnych: niskozmineralizowaną, średniozmineralizowaną oraz wysokozmineralizowaną. Wody mineralne często wykorzystywane są w diecie, kiedy trzeba, np. uzupełnić niedobór jakiegoś składnika. Warto wiedzieć, że nie należy ich podawać niemowlakom.

 

Zalety wody źródlanej?

Wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie: „woda źródlana, czy mineralna”? Woda źródlana zawiera w sobie dużo mniej składników mineralnych (150-500 mg/l minerałów). Jest wydobywana z tzw. krystalicznie czystych źródeł, które znajdują się w głębi ziemi. Ma dużo bardziej delikatniejszy smak niż mineralna. Wiele osób wykorzystuje ją do przyrządzania kawy i herbaty, gotowania różnych potraw, czy przygotowywania napojów sezonowych.

 

Czy każdy może pić wodę źródlaną i mineralną?

Woda źródlana, czy mineralna, którą pić na co dzień? Wiesz już kto powinien spożywać wodę mineralną, co ze źródlaną? Ten rodzaj może pić każdy w zasadzie bez ograniczeń. Możesz ją spokojnie podawać także dzieciom, które nie ukończyły 12 miesiąca życia (wtedy wybieraj taką, która na etykiecie ma odpowiednią rekomendację Instytutu Matki i Dziecka). Wody źródlanej nie trzeba przygotowywać. Sięgają po nią osoby bez względu na wiek czy stan zdrowia.

 

Zacznij pić kranówkę

Woda źródlana, czy mineralna? Istnieje trzecie rozwiązanie tego dylematu – kranówka. W ostatnich latach znacznie poprawiła się jakość wody z kranu. W wielu ujęciach jej skład jest dużo lepszy niż tej butelkowanej ze sklepu. Boisz się pić kranówki? Zacznij używać dzbanków i butelek filtrujących. To bardzo ekologiczne, praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie. Raz kupione naczynie z filtrem posłuży ci przez wiele lat.

Dodatkowo masz w zasadzie nieograniczony dostęp do wody. Kranówkę może spożywać każdy bez ograniczeń wiekowych. Zaleca się jednak, by podawać ją przefiltrowaną i przegotowaną dzieciom poniżej 3 roku życia (maluchy w tym wieku powinny dostawać tylko najzdrowsze napoje i żywność).

 

Jonizatory do wody – czy warto?

Cenisz sobie zdrowie? Chętnie sięgasz po naturalne produkty? Zamiast wody źródlanej, czy mineralnej zainwestuj w jonizator. Urządzenie to umożliwi ci wyprodukowanie wody o dobrym składzie w warunkach domowych. Dzięki jonizatorowi z łatwością zrobisz wodę alkaliczną albo kwaśną.

Pierwszą możesz pić i obserwować jej dobroczynny wpływ na twój organizm. Druga nadaje się do domowych zabiegów kosmetycznych: tonizowania skóry, czy pielęgnacji stóp. Możesz jej używać także do sprzątania, podlewania roślin, które wymagają kwaśnej gleby, czy przedłużenia okresu przydatności warzyw i owoców. Jonizowanie to doskonały sposób na zdrowie i czystość w twoim domu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 575 219 555
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl