...
Sklep internetowy Shoper.pl
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Czy wiesz jakie objawy niedoboru witaminy D łatwo zaobserwować? Upewnij się, że nic Ci nie grozi

Mocne kości i zdrowe zęby to pożądany stan, który utrzyma się, jeśli w Twoim organizmie nie zabraknie witaminy D. Ponieważ od niej zależne jest też prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia, zachowanie szczupłej sylwetki i to, czy zachorujesz na raka, warto sprawdzać poziom witaminy we krwi. Wiedząc jakie objawy witaminy D mogą wystąpić, łatwiej jest reagować na wszelkie zmiany.

Jakie objawy witaminy D można zaobserwować gołym okiem?

Witamina słońca, jak inaczej można ją nazwać, powstaje w trakcie ekspozycji na promieniowanie. Wystarczy 20 minut dziennie, aby utrzymać w organizmie odpowiednie stężenie tego składnika. Niestety, jeśli przez większość czasu pogoda nie jest słoneczna, chronisz się kremami z filtrem, a zanieczyszczenia dodatkowo blokują dostęp do promieni, pojawiają się symptomy świadczące o brakach. Jakie objawy niedoboru witamy D łatwo zaobserwować? Są to bóle mięśni i kości; bezsenność; biegunka; zmęczenie i osłabienie; brak apetytu, ale też nadwaga; choroby zębów; spadek odporności.

U małych dzieci będą to dodatkowo: pulsujące ciemiączko, powolny wzrost, zaparcia, krzywica. Aby do tego nie dopuścić, już od pierwszego dnia życia podaje się niemowlętom stosowne witaminy.

Trudne do usunięcia skutki niedoboru

Długotrwałe braki witaminy D, niepodjęcie leczenia i bagatelizowanie problemu mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Wymienić wśród nich można choćby podatność na złamania i skrzywienia układu kostnego, które kończą się trwałą deformacją sylwetki. Dlatego, gdy zaobserwujesz u siebie jakieś objawy niedoboru witaminy D, działaj natychmiast. W przeciwnym razie grozi Ci wypadanie zębów, utrata słuchu, stany zapalne skóry, nowotwory, osteoporoza itp.

Jak uzupełnić poziom witaminy D?

Najlepiej rozpocząć suplementację, która obok wystawiania się na słońce, stanowi główną metodę leczenia. Produkty dostępne są w wygodnych kroplach lub proszku, które należy codziennie przyjmować, w dawkach dostosowanych do wieku. Dołącz do tego regularny ruch i produkty bogate w składniki odżywcze, takie jak ryby morskie, jajka, produkty mleczne, sery pleśniowe czy wątróbka. Wiedząc już jakie objawy niedoboru witaminy D występują i jak sobie z nimi radzić, postaraj się do nich nie dopuścić.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 575 219 555
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl