...
Sklep internetowy Shoper.pl
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Szczoteczka elektryczna do zębów — rodzaje nowoczesnej pielęgnacji

Szczoteczka elektryczna do zębów — rodzaje nowoczesnej pielęgnacji

Szczoteczka elektryczna pod wieloma względami przeważa nad swoim tradycyjnym poprzednikiem. Produkt funkcjonuje na rynku już od jakiegoś czasu i stale zwiększa swoje możliwości. Jaki rodzaj szczoteczki elektrycznej do zębów wybrać, żeby najlepiej zadbać o higienę i wygląd uzębienia?

Przedstawiamy trzy najpopularniejsze mechanizmy szczoteczek.

- Szczoteczka obrotowa lub obrotowo-pulsacyjna To najstarszy i najpopularniejszy mechanizm szczoteczki elektrycznej do zębów. Higienę i pielęgnację zębów zapewniają mechaniczne ruchy włosia okrągłej szczoteczki. Główka przedmiotu obraca się raz w lewo, raz w prawo. W bardziej zaawansowanych modelach dochodzi jeszcze ruch pulsacyjny (do i od zębów). W zależności od modelu zakres działania obejmuje od 7600 do 8800 obrotów na minutę i do 40 000 pulsacji na minutę.

- Szczoteczka soniczna To rozwiązanie wygląda i działa nieco inaczej. Główka szczoteczki ma podłużny kształt, zbliżony do tradycyjnych szczoteczek. W przypadku sonicznej szczoteczki elektrycznej do zębów mechanizm korzysta z wibracji fal dźwiękowych i wykonuje ruch wymiatający (od góry do dołu). Energia drgań przepływa przez przestrzenie międzyzębowe i skutecznie usuwa wszystkie zanieczyszczenia. Standardowa szczoteczka soniczna wykonuje od 30 000 do 40 000 drgań na minutę.

- Szczoteczka ultradźwiękowa Mechanizm ultradźwiękowej szczoteczki elektrycznej do zębów wykorzystuje fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 MHz (czyli 96 000 000 pulsacji na minutę). Emitowane fale rozrywają łańcuchy bakterii i oczyszczają w ten sposób zęby i kieszonki przydziąsłowe.

- Szczoteczka z technologią jonową

To szczoteczka najnowszej generacji. Ten soniczny model, umożliwia mycie zębów bez konieczności używania pasty. Zastosowana technologia jonowa sprawia, że skutecznie zahamowany zostaje rozwój bakterii w jamie ustnej, co przekłada się na zmniejszenie się płytki nazębnej, która należy do głównych czynników rozwoju próchnicy. Ta szczoteczka rekomendowana jest osobom, które pragną w naturalny sposób dbać o zdrowie swojej jamy ustnej.

Którą szczoteczkę wybrać?

Spośród dostępnych modeli i mechanizmów szczoteczek elektrycznych do zębów, największym uznaniem stomatologów cieszą się rozwiązania soniczne. Dlaczego? Dentyści podkreślają, że ruch wymiatający najskuteczniej radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń i jest jednocześnie najbezpieczniejszy dla dziąseł.

Mamy nadzieję, że nasz tekst okazał się pomocny i wiesz już jaką szczoteczkę elektryczną do zębów wybrać. Podczas poszukiwań odpowiedniego modelu, zwróć uwagę na dodatkowe funkcje. W nowoczesnych szczoteczkach możesz spotkać się z programami do wybielania i polerowania uzębienia lub opcją masażu wrażliwych dziąseł. Dostępne są również zestawy z irygatorem. Zadbaj o swoje zęby, a przez długie lata będziesz cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 575 219 555
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl