...
Sklep internetowy Shoper.pl
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Oczyszczacz powietrza – czy warto go kupić i komu jest szczególnie polecany?

O złej jakości polskiego powietrza słyszy się coraz częściej – szczególnie w sezonie grzewczym. Nic zatem dziwnego, że zarówno w domach, jak i w biurach coraz częściej pojawiają się oczyszczacze. Czy słusznie? Jak działa oczyszczacz powietrza? Czy warto go kupić i komu szczególnie poleca się taką inwestycję? Przedstawiamy garść najważniejszych informacji, które pomogą Ci zorientować się w tym temacie!

Choć fatalny stan powietrza to temat coraz częściej podejmowany przez naukowców i media, to nic nie wskazuje na to, by w tej kwestii można było spodziewać się rewolucyjnych zmian. Poprawa panujących warunków wymaga szeroko zakrojonych działań i pokaźnych funduszy, przez co jawi się jako inwestycja na dziesięciolecia. Z tego względu warto zastanowić się nad tym, jak zadbać o własne otoczenie, by zniwelować zagrożenie, które wynika z wdychania zanieczyszczeń. Odpowiedzią na tę potrzebę jest właśnie oczyszczacz powietrza. Czy warto mieć go w domu lub w biurze? Jak działa to urządzenie i przed czym może Cię ochronić?

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Zanim postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupić oczyszczacz powietrza, przyjrzyjmy się specyfice działania tego urządzenia. Jego głównym zadaniem jest filtrowanie. Większość sprzętów dostępnych na rynku posiada filtry HEPA, które pozwalają na usunięcie z powietrza ponad 99% pyłów niskiej emisji –czyli tych, które są główną przyczyną smogu. Wśród dodatkowych funkcji oczyszczaczy warto wymienić np.:

– usuwanie nieprzyjemnych zapachów, np. zwierząt czy dymu papierosowego,

– usuwanie zarodników grzybów, wirusów, bakterii i pleśni,

– wyłapywanie sierści,

– filtrowanie z powietrza roztoczy i ich odchodów,

– redukcja kurzu,

– wyłapywanie pyłków roślinnych z traw, drzew czy krzewów.

Oczyszczacz powietrza– dla kogo?

Kto powinien zastanowić się nad tym, czy warto kupić oczyszczacz powietrza? Tego typu sprzęt szczególnie poleca się osobom, które mieszkają w zanieczyszczonych miastach. Ponadto oczyszczacze rekomendowane są alergikom i wszystkim, którzy borykają się z chorobami mającymi związek z oddychaniem. Są także doskonałym rozwiązaniem w przypadku niemowląt, dzieci i osób ze słabą odpornością. Mogą okazać się również niezwykle przydatne w domach palaczy oraz właścicieli zwierząt domowych.

Skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem

W odpowiedzi na pytanie o to, czy warto kupić oczyszczacz powietrza, nie może zabraknąć także wzmianki o zagrożeniach, które niesie ze sobą wdychanie zanieczyszczeń. Wśród skutków oddychania powietrzem złej jakości wymienia się np.:

– astmę,

– alergie,

– częste infekcje,

– choroby płuc, np. przewlekłą obturacyjną chorobę płuc,

– choroby układu krążenia,

– zwiększone ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych.

Oczyszczacz powietrza – czy warto go kupić?

Zastanawiasz się, czy warto kupić oczyszczacz powietrza? Nie da się ukryć, że zalety korzystania z jego możliwości mogą okazać się nieocenione. Tego typu sprzęt doskonale zadba o otoczenie w domu i w pracy. Nie tylko eliminuje obecne w nim zanieczyszczenia, ale i poprawia komfort przebywania w pomieszczeniach. Jest formą profilaktyki i może ochronić przed naprawdę poważnymi chorobami oraz wieloma uporczywymi dolegliwościami. Co więcej, urządzenia, które dodatkowo filtrują kurz, sierść i zapachy wspomogą Cię również w codziennych porządkach.

Ile kosztuje dobry oczyszczacz powietrza?

Skoro warto kupić oczyszczacz powietrza, pozostaje pytanie, ile kosztuje taki sprzęt? Oczywiście, oczyszczacz oczyszczaczowi nierówny, a na rynku znajdziesz zarówno propozycje za kilkaset, jak i kilka tysięcy złotych. Wybierając urządzenie, zwróć uwagę na jego funkcje i wydajność –poszczególne sprzęty zwykle przeznaczone są do pomieszczeń o określonym metrażu. Co istotne, nowoczesne oczyszczacze wyposażone są w filtry, które można samodzielnie czyścić –bez konieczności wymiany. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić na kosztach użytkowania urządzenia.

Oczyszczacz powietrza, ozonator czy jonizator – co wybrać?

W kontekście pytania o to, czy warto kupić oczyszczacz, bardzo często pojawia się temat ozonatorów i jonizatorów. Czym różnią się te urządzenia i na które się zdecydować? Generatory ozonu charakteryzują się doskonałymi właściwościami dezynfekującymi. Idealnie sprawdzą się między innymi do usuwania bakterii, wirusów, pestycydów, pleśni, oraz pyłków – zarówno z powietrza, jak i z przedmiotów, wody czy żywności. Ciekawym rozwiązaniem są także ozonatory z dodatkowym modułem jonizacji powietrza. To wielofunkcyjne urządzenia, które podobnie jak oczyszczacz, znakomicie poradzą sobie z usunięciem niepożądanych cząsteczek z Twojego otoczenia.

Zadbaj o czystość powietrza w domu i w biurze!

Mamy nadzieję, że nasz wpis pomógł Ci zorientować się w kwestii urządzeń do oczyszczania powietrza. Czy warto w nie inwestować? Zdecydowanie tak, nie ma przecież nic cenniejszego niż zdrowie i dobre samopoczucie. Wybór między oczyszczaczem, a ozonatorem czy możliwością jonizacji zależy przede wszystkim od tego, na których funkcjach najbardziej Ci zależy. Bogatą ofertę nowoczesnego sprzętu, który pozwoli Ci pozbyć się niepożądanych zanieczyszczeń z domu lub biura, znajdziesz w asortymencie naszego sklepu. Poszczególne urządzenia opatrzyliśmy szczegółowymi opisami, które z pewnością pomogą Ci wybrać optymalne rozwiązanie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 575 219 555
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl