...
Sklep internetowy Shoper.pl
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

7 zalet filtrowania wody z kranu, o których musisz wiedzieć

Filtrowanie wody z kranu to zdrowy nawyk, który wykształciło u siebie wiele osób. Chciałabyś zadbać o swoje zdrowie? Tematy ekologii i ochrony środowiska są ci bliskie? Połącz przyjemne z pożytecznym. Zacznij pić zdrową wodę i jednocześnie dbaj o planetę. Oto 7 zalet filtrowania wody z kranu, o których musisz wiedzieć.

Filtrowanie wody pomoże ci zaoszczędzić pieniądze

Zastanawiasz się, czy filtrowanie wody z kranu ma sens? Uważasz, że łatwiej kupować butelkowaną wodę dostępną w każdym sklepie? Myślisz, że to zbędna czynność, która zabierze ci dużo czasu i nie przyniesie żadnych korzyści? Za każdą butelkę wody kupowaną w sklepie musisz zapłacić. Jest to spory wydatek w skali miesiąca.

Roczne wydatki na butelkowaną wodę to koszt dobrej jakości ubrań albo wizyty w spa. Wykorzystywanie dzbanków filtrujących redukuje te koszty do minimum. Zakup takiego naczynia szybko ci się zwróci. Filtrując wodę ograniczasz zbędne wydatki i oszczędzasz pieniądze, które możesz potem przeznaczyć na coś, co sprawi ci radość.

Picie wody jest zdrowe

Zalety picia wody według lekarzy i dietetyków są nie do przecenienia dla organizmu człowieka. Jej regularne dostarczanie ułatwia odchudzanie, dodaje energii, korzystnie wpływa na układ moczowy, naczyniowy, czy kondycję skóry. Pozwala uwolnić organizm od toksyn. Filtrowanie wody z kranu poprawia jej jakość. Sprawia, że wraz ze spożywanym płynem dostarczasz swojemu ciału niezbędnych minerałów oraz makro i mikroelementów.

Robisz coś dobrego dla środowiska

Zależy ci na ochronie środowiska? Wiesz jak ważne są proekologiczne działania? Dbasz o utrzymanie dobrej kondycji planety? Ludzkość produkuje tony plastiku. Co ma negatywne skutki dla roślin i zwierząt żyjących na Ziemi. Nadmiar tego tworzywa ma też negatywny wpływ na funkcjonowanie człowieka.

Kupujesz butelkowaną wodę? Przyczyniasz się do produkcji kolejnych ton śmieci, które będą się rozkładać przez wiele lat. Filtrowanie wody z kranu to jeden z najprostszych, a zarazem najbardziej skutecznych sposobów na ograniczenie ilości plastiku. Dzięki używaniu dzbanka filtrującego i piciu wody z butelek wielokrotnego użytku robisz dla planety coś, za co będą ci wdzięczne przyszłe pokolenia.

Nie musisz martwić się osadem z kamienia

Chcesz zagotować wodę na herbatę lub przyrządzić jakieś pyszne danie? Bierzesz garnek albo czajnik i znowu zauważasz w nim osad z kamienia? Zastanawiasz się, czy usuwanie go po raz kolejny ma sens, czy lepiej kupić nowe naczynia? Z wielu kranów w Polsce wypływa słabej jakości, twarda woda. Następstwem tego jest osad, który nie tylko niszczy garnki i wygląda nieestetycznie. Przyczynia się także do złego smaku potraw oraz ma negatywny wpływ na twoje zdrowie. Filtrowanie wody z kranu ogranicza powstawanie osadu. Poprawia także smak wody i przygotowywanych dań.

Masz wodę zawsze pod ręką

Masz problem z regularnym piciem wody? Często zauważasz u siebie objawy odwodnienia? Miej wodę zawsze pod ręką. Zdecydowanie ułatwi ci to regularne dostarczanie płynów do organizmu. Jesteś na wycieczce i nie masz gdzie kupić wody? Skończył ci się zapas w domu, a sklepy są już dawno zamknięte? Doskonałym rozwiązaniem są dzbanki i butelki filtrujące. Dzięki nim zyskasz dostęp do wody, kiedy będziesz miała na to ochotę. Dzięki tym naczyniom możesz filtrować wodę z kranu we własnej kuchni, a także podczas wycieczek, czy wyjazdów. Wystarczy, że skorzystasz z kranu w łazience (np. w galerii handlowej, na stacji benzynowej, czy w górskim schronisku) i możesz cieszyć się smakiem świeżej, orzeźwiającej wody.

Dokładne oczyszczanie kranówki

Filtrowanie wody z kranu umożliwia dokładne jej oczyszczenie. Pozwala na pozbycie się smaku i zapachu chloru. Zanieczyszczenia organiczne, metale ciężkie, pestycydy, czy herbicydy, to kolejne, razem z wymienionym już chlorem szkodliwe związki chemiczne, które mogą się pojawić w wodzie. Są one niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. Z tego powodu tak ważne jest filtrowanie wody przed jej spożyciem oraz przed podaniem jej dzieciom. Filtr zarówno ten w dzbanku, jak i w butelce sprawia, że woda, którą pijesz jest nie tylko smaczniejsza ale także czystsza, ma bardziej przejrzysty kolor, a co najważniejsze jest zdrowsza.

Uczysz swoje dziecko dobrych nawyków

Zależy ci na tym, by kształtować proekologiczne nawyki u swojego dziecka? Chcesz, żeby maluch w przyszłości umiał zadbać o swój organizm? Od najmłodszych lat ucz go zdrowego stylu życia. Możesz zacząć od wspólnego filtrowania wody. Z tą czynnością poradzi sobie nawet kilkuletnie dziecko.

Wytłumacz swojemu maluchowi, dlaczego wodę z kranu przelewasz do dzbanka. W prostych słowach przybliż mu działanie tego naczynia. Zwróć uwagę na szkodliwość plastiku. Wprowadzaj zdrowe zasady żywieniowe i przypominaj o częstym piciu wody. Pamiętaj, że twój przykład jest równie ważny. Wychodzicie na spacer? Zabierajcie ze sobą butelki z przefiltrowaną wodą. Możesz mu ją dawać także do przedszkola, czy na wycieczkę.

Twoje dziecko nie lubi wody? Możesz je do tego łatwo zachęcić i nie sięgać po słodkie sklepowe napoje. Wystarczy, że do butelki albo do dzbanka dodasz owoce, które lubi twoja pociecha. Taka smakowa woda na pewno przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednemu maluchowi. Przygotuj razem z dzieckiem lemoniadę, używając przefiltrowanej wody lub wykorzystując do tego dzbanek filtrujący.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 575 219 555
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl