...
Sklep internetowy Shoper.pl
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Czy dzbanki filtrujące są zdrowe?

Czy dzbanki filtrujące są zdrowe?

Czy dzbanki filtrujące są zdrowe?

Picie wody to najzdrowszy sposób na zapewnienie odpowiedniego nawodnienia organizmu. Niestety, nie zawsze woda lecąca z kranu na dobry smak (i zapach), bywa bardzo twarda, szczególnie w dużych miastach. Przez długi czas jedyną alternatywą było albo przegotowywanie wody, albo kupowanie mineralnej wody w butelkach. Obecnie można także sięgnąć po dzbanki filtrujące. Ale czy to jest zdrowe?

Warto zwrócić uwagę na to, że jakość wody która obecnie wypływa z miejskich wodociągów, jest bardzo wysoka i spełnia wymagania, aby pić ją bez przegotowania. Niestety, jakość rur wodociągowych niekoniecznie jest wystarczająco wysoka. Dzbanki filtrujące pomagają poprawić wartość smakową i użytkową wody z kranu. Woda jest bardziej miękka, co oznacza, że na czajniku, garnkach, szklankach i innych naczyniach nie będzie osadzał się kamień.

Zasada działania dzbanków

Dzbanki filtrujące mają trzy części: zewnętrzny pojemnik, w którym zbiera się woda po przefiltrowaniu, wewnętrzny pojemnik, do którego wlewa się wodę z kranu, oraz wymienny filtr pomiędzy nimi. Filtr uniemożliwia mieszanie się wody pomiędzy jedną a drugą częścią dzbanka. Jest wykonany z materiałów wyłapujących nawet najmniejsze, szkodliwe cząsteczki. Najczęściej jest to węgiel aktywny lub specjalnie przygotowane żywice. Są one na tyle mocne, żeby ich cząstki się nie przedostawały się z wodą do dolnej części dzbanka. Woda jest czystsza i zdrowa.

Wiele osób martwi się, że dzbanki i obudowy filtrów są wykonane z tworzyw sztucznych. Bardzo ważne jest to, czy jest to plastik wysokiej jakości, wolny od bisfenolu-A i innych szkodliwych substancji. Należy szukać na opakowaniu dzbanka oznaczenia BPA-free. Wtedy można mieć pewność, że woda po filtrowaniu rzeczywiście jest zdrowa.

Rodzaje dzbanków

W naszej ofercie posiadamy podstawowe dzbanki oraz te bardziej zaawansowane, które jonizują wodę. Woda, która jest jonizowana jest dużo lepiej przyswajalna przez nasz organizm. Dodatkowo odkwasza nasz organizm, dostarcza odpowiednie minerały i w zależności od modelu dzbanka zawiera aktywny wodór. Poniżej dla osób zainteresowanych podajemy link do strony do dzbanków:

 >> Dzbanki Jonizujące wodę << kliknij

Zalety

Woda filtrowana w dzbankach jest pozbawiona wielu niepożądanych substancji. W trakcie filtrowania żadne dodatkowe składniki nie dostają się do wody. Nie ma w niej chloru, dużej części związków magnezu i wapnia które wpływają za podniesienie twardości wody. Woda jest o wiele smaczniejsza, zachęca do częstszego sięgania po nią, co ma bezpośrednie przełożenie na samopoczucie domowników. Cały proces jest stosunkowo tani, szczególnie w porównaniu do picia wody butelkowanej. Zamiast ogromnej ilości plastiku z butelek konieczna jest wymiana filtra jedynie raz na jakiś czas, w zależności od zaleceń producenta. To bardzo ekologiczne, pozostawia znacznie niższy ślad węglowy. Zdecydowanie: polecamy korzystanie z dzbanków do filtrowania wody. To zdrowe i wygodne!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 575 219 555
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl